Jak zapewnić swojej skórze najlepszą pielęgnację słoneczną?

Kosmetyki do opalania – używać, czy nie? Letnie miesiące zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, korzystanie ze słonecznej pogody często skutkuje oparzeniami, które negatywnie wpływają na stan skóry. Sprawdź, o jakie kosmetyki warto sięgać latem, aby móc cieszyć się piękną opalenizną.

Smarowanie skóry kremami z filtrem przeciwsłonecznym może wydawać się uciążliwą czynnością. Zajmuje sporo czasu, może ograniczyć efekty opalania i trzeba je powtarzać co kilka godzin. Jednak kąpiele słoneczne, jeśli nie zostały poprzedzone aplikacją kosmetyków ochronnych na słońce, powodują pogorszenie się kondycji komórek skóry.

Ekspozycja na słońce może powodować szybsze pojawianie się pierwszych oznak starzenia, ponieważ promieniowanie UV wykazuje działanie utleniające. Kompleksowa pielęgnacja słoneczna dopasowana do rodzaju cery pomoże uzyskać piękną opaleniznę i zachować zdrową skórę. Użycie profesjonalnych kosmetyków do opalania, np. kremów przeciwsłonecznych i olejków włoskiego producenta Diego dalla Palma gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Najlepsze kosmetyki do opalania

Zanim podejmiesz decyzję, po jakie kremy sięgnąć, określ swoje oczekiwania i potrzeby. W miarę możliwości wybieraj naturalne kosmetyki do opalania, które nie tylko dobrze zabezpieczą Twoją skórę, ale także zagwarantują delikatną pielęgnację. Dzięki stosowaniu produktów gabinetowych zapobiegniesz powstawaniu podrażnień. Wybór profesjonalnych preparatów to pewność, że składniki w nich zawarte zostały przebadane i są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, w tym skóry osób o specjalnych potrzebach – również alergików, dzieci i wrażliwej cery kobiet w ciąży.

Możesz także bez obaw sięgnąć po kosmetyki przyspieszające opalanie, ponieważ używane zgodnie z przeznaczeniem nie tylko zadbają o pielęgnację cery, ale także ochronią ją przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV.

Kosmetyki do opalania z filtrem – jaki filtr wybierać?

Zaleca się, aby wysokość filtra, jaki mają kosmetyki na słońce, była dopasowana do odcienia skóry. Dla posiadaczy jaśniejszej karnacji, osób starszych oraz dzieci odpowiedni jest wyższy filtr mineralny (np. SPF 50). Osoby o średnim i ciemnym odcieniu skóry mogą sięgnąć po kosmetyki ochronne z niższym filtrem (SPF 30).

Zawsze na około 30 minut przed ekspozycją na słońce posmaruj całą odkrytą powierzchnię skóry odpowiednim kremem lub olejkiem do opalania. Zapewnij swojej skórze kompleksową pielęgnację i ochronę przeciwsłoneczną, a z pewnością odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem i efektowną opalenizną.