Dresy damskie – czy mogą być eleganckie?

Dresy to rodzaj stroju, który jeszcze do niedawna kojarzył się wszystkim wyłącznie ze strojem sportowym lub codziennym, domowym. Styl sportowy był wykorzystywany głównie przez sportowców, a dresy miały za zadanie być wygodne – niekoniecznie zdobne czy eleganckie. Coraz częściej spotkać się można ze sportową elegancją, która przekłada się na modę w postaci dresów bogato zdobionych i eleganckich.

Takie rozwiązanie z pewnością cieszy kobiety, które cenią sobie komfort i wygodę oraz szykowny wygląd w jednym.

Komplety dresowe niekoniecznie na siłownię

Bluza dresowa i spodnie to świetna alternatywa do jeansów i t-shirtów. Modne i popularne komplety dresowe damskie wyróżniają się ciekawą kolorystyką, a także wzornictwem. Popularne są rozwiązania z dekoracyjnymi lampasami lub wstążkami. Istotny jest fakt, że damskie eleganckie dresy są wykonane w taki sposób, aby podkreślić kobiecą sylwetkę. Często spotykane są dresy welurowe, których materiał mieni się w świetle, dodając blasku całej stylizacji. Co więcej, jest miły i miękki w dotyku.

Interesujące połączenie dresów i szpilek

Kto powiedział, że do dresów można nosić wyłącznie buty sportowe? Nowoczesne, modne rozwiązania podsuwają połączenia nieoczywiste. Eleganckie dresy, dopasowane do sylwetki można założyć do wysokich szpilek. Najlepiej wybierać modele spodni ze ściągaczami przy kostce, aby uniknąć nieestetycznego rolowania się materiału.

Odważną stylizację stworzą neonowe szpilki w połączeniu z kolorowym dresem. Taki strój z pewnością przykuje uwagę podczas wieczornego wyjścia lub weekendowego rajdu po galerii handlowej.

One thought on “Dresy damskie – czy mogą być eleganckie?

Dodaj komentarz