Wszystko co powinnaś wiedzieć o koreańskiej pielęgnacji

Azjatki słyną z nieskazitelnej, promiennej i pełnej blasku cery i to nie bez powodu. Już od najmłodszych lat uczone są jak odpowiednio dbać o swoją skórę, rozumieją jej potrzeby i na tej podstawie dobierają produkty do pielęgnacji. Koreańska pielęgnacja składa się z wielu etapów, każdy z nich jest jednakowo ważny i pełni istotną rolę w całości rutyny pielegnacyjnej. Sprawdź na czym polega azjatycka pielęgnacja i jakie kosmetyki wybrać!

Na czym polega koreańska pielęgnacja?

Koreańska pielęgnacja polega na kompleksowym dbaniu o skórę, stosując się do 10 etapów. To właśnie tak dobrane produkty i tak wielokierunkowe działanie zapewnia najlepsze rezultaty pielęgnacyjne. Dbamy wówczas nie tylko o nawilżenie (które stanowi fundament troski o zdrową skórę), ale także systematycznie złuszczamy martwe komórki naskórka i zapewniamy skórze codzienną ochronę przeciwsłoneczną. Koreańskie kosmetyki odpowiadają na potrzeby wszystkich rodzajów i typów cer w zależności od wykorzystanych składników aktywnych. Są jednocześnie delikatne i wysoce skuteczne.

Demakijaż i oczyszczanie skóry jako fundament koreańskiej pielęgnacji

Pielęgnacja skóry rozpoczyna się już na etapie oczyszczania skóry. Koreanki są zwolenniczkami wykorzystywania tłustego produktu – oleju, masełka bądź balsamu, który rozpuści makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia. W drugim etapie natomiast wykorzystujemy produkt na bazie wody – piankę lub żel, który domywa resztki oleju oraz resztę zabrudzeń. Tak dokładnie oczyszczona skóra jest idealnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych w kolejnych krokach pielęgnacyjnych.

Działanie aktywne w koreańskiej pielęgnacji

Koreańskie kosmetyki to produkty bogate w substancje aktywne o wielokierunkowym działaniu. Dzięki temu, jednym kosmetykiem jesteśmy w stanie niwelować kilka problemów skórnych jednocześnie. Najbardziej skoncentrowanym kosmetykiem jest serum, aplikowane tuż przed kremem nawilżającym. Tworząc na skórze okluzję, zapewniamy lepsze i skuteczniejsze wchłanianie się składników aktywnych w głąb skóry. Serum nakładamy zawsze na oczyszczoną i stonizowaną skórę, zarówno w pielęgnacji porannej, jak i wieczornej.

Jakie koreańskie kosmetyki warto wypróbować?

Koreanki stawiają na wysokiej jakości produkty i celebrowanie każdej chwili spędzonej na dbaniu o skórę. Warto, aby naszą codzienną pielęgnację wzbogacić o produkty dodatkowe – kremy i płatki pod oczy, maski w płachcie czy w kremie, ale także niezastąpione koreańskie esencje do twarzy. Sprawmy, aby nasza skóra była kompleksowo zaopiekowana dzięki koreańskim kosmetykom.