Jak poprawić kondycję rzęs?

Rzęsy mają duży wpływ na wygląd naszych oczu. Pięknie podkręcone i długie rzęsy optycznie otwierają oko, co rzutuje na całokształt naszej twarzy. Wiele kobiet boryka się jednak z problemem osłabionych i krótkich rzęs, które mają tendencję do wypadania. Takie włoski są trudne do ujarzmienia nawet świetnej jakości tuszem. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które pomogą zagęścić, wydłużyć i wzmocnić Twoje rzęsy. Oto one!

Dokładny i staranny demakijaż

Większość kobiet w swoim dziennym makijażu wykorzystuje tusz do rzęs. Nie wszystkie jednak zdają sobie sprawę z tego, jak istotny dla naszych rzęs jest prawidłowo wykonany demakijaż. Zbyt mocne pocieranie wacikiem lub co gorsza, chodzenie spać w rzęsach pokrytym tuszem, znacząco je osłabia i powoduje wypadanie.

Nie bez znaczenia jest także produkt, którego używamy do zmycia makijażu. Najskuteczniejsze są produkty oleiste, takie jak na przykład olejki do demakijażu. Dokładnie rozpuszczają maskarę, usuwając ją bezinwazyjnie z rzęs. Płyn micelarny może być za słaby na niektóre rodzaje tuszy, co może skutkować nieświadomym wyrywaniem ich podczas demakijażu. Płyn micelarny nie jest jednak zupełnie zbędny. Po dokładnym oczyszczeniu rzęs olejkiem należy wykonać ponownie demakijaż płynem, który usunie z twarzy tłusty film pozostawiony przez olejek.

Naturalny olejek rycynowy

Olejek rycynowy polecany jest od setek lat jako naturalny środek na wzmocnienie rzęs. Jest całkowicie bezpieczny dla oczu, więc może być stosowany nawet przez alergików. Wystarczy codziennie po dokładnym demakijażu nałożyć cienkim pędzelkiem niewielką ilość oleju na linię rzęs. Produkt ten działa jak odżywka wzmacniająca, a efekty widoczne są już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Co więcej, jest to produkt bardzo tani, który można kupić w każdej aptece.

Czego unikać przy delikatnych rzęsach?

Chcąc zadbać o kondycję rzęs, ograniczyć należy używanie wodoodpornych tuszy do rzęs. Lepiej zostawić je jedynie na specjalne okazje, na przykład na basen. Są bardzo trudne do zmycia nawet skutecznymi produktami do demakijażu, co sprawia, że w większości przypadków demakijaż jest niedokładny.

Oprócz tego dla naszych rzęs istotna jest nasza dieta. Gdy posiłki obfitują w kaloryczne i przetworzone produkty, pogarsza się cała kondycja organizmu, również włosków.