Mała czarna – dlaczego warto mieć tę sukienkę w swojej szafie?

Mała czarna dla wielu kobiet jest symbolem klasycznej elegancji. Nie wyobrażają sobie swojej szafy bez tej prostej sukienki.

Odrobina historii czarnych sukienek

Mała czarną stworzyła francuska projektantka mody Coco Chanel. Sukienka zadebiutowała w 1926 roku i na dobre wpisała się w kanony mody damskiej. Szybko stała się synonimem klasycznej elegancji i kobiecości. Dlatego akurat mała czarna podbiła serca i szafy kobiet na całym świecie? Po pierwsze sukienka jest bardzo uniwersalna. Pasuje na wiele różnych okazji. Dodatkowo w latach 20 prosta, czarna sukienka była dostępna dla praktycznie każdej kobiety, bez względu na jej zamożność czy status społeczny. Coco Chanel sprawiła, że moda stała się dostępna dla wszystkich. W swoich projektach stosowała na przykład sztuczną biżuterię. Prosta czarna sukienka symbolizuje równowagę między szykiem, a skromnością. Ślub to chyba jedyna okazja, kiedy naprawdę mała czarna nie jest najlepszym wyborem…

Przez prawie 100 lat widzieliśmy naprawdę różne oblicza czarnej sukienki. Swoje wersję tej kreacji ma praktycznie każdy dom mody i każdy sklep sieciowy.

Jakie dodatki wybrać do małej czarnej?

Jak w wcześniej wspominano, ten fason sukienki jest bardzo uniwersalny. Dlatego możemy do niego dobrać praktycznie wszystkie dodatki, jakie przyjdą nam do głowy.

Oczywiście nie wszystkie na raz…

Jeśli zależy nam na mniej formalnej stylizacji, to załóżmy jeansowa bądź skórzaną kurtkę. Natomiast jeżeli chcemy wyglądać profesjonalnie, to możemy nosić małą czarną z marynarką.  Błyszczące dodatki sprawią, że prosta sukienka zmieni się w imprezową kreację, idealną na przykład na Sylwestra.