Jak dbać o skórę zimą? O czym należy pamiętać?

Kiedy zmieniają się pory roku, zmieniasz wiele rzeczy – na przykład zamieniając chłodniejsze letnie ubrania na cieplejszą zimową garderobę lub lżejszą kolację na bardziej obfite zupy i gulasze. Niestety, zima często przynosi zmiany na skórze. Sucha skóra jest niezwykle powszechna, gdy pogoda staje się chłodniejsza.

Oprócz zmian sezonowych, genetyka może wpływać na to, czy ktoś ma suchą skórę. Niektórzy ludzie mają bardziej suchą skórę, ponieważ nie produkują wystarczającej ilości białka zwanego filaggriną, która odgrywa rolę w tworzeniu i nawilżaniu bariery skórnej.

Jak prawidłowo zadbać o skórę zimą?

Zimne powietrze, suche ciepło w pomieszczeniach, niski poziom wilgotności i ostry zimowy wiatr mogą pozbawić skórę wilgoci. Może to sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać o wiele mniej promiennie niż normalnie – nie tylko twarz, ale także dłonie, stopy i inne obszary narażone na działanie żywiołów. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo, nawet gdy temperatura spada i nie ma ucieczki od suchego, zimnego powietrza zimy. Sucha zimowa skóra nie jest nieunikniona. Wprowadzając pewne zmiany w schemacie pielęgnacji skóry i nawykach oraz stosując odpowiednie produkty, możesz być w stanie utrzymać skórę miękką, gładką i żywą przez całą zimę.

O tym warto pamiętać przy pielęgnacji skóry zimą

Zima bardzo obciąża skórę i zmniejsza jej zdolność do obrony. Wzmocnij barierę skórną i zminimalizuj utratę wilgoci, dodając do kremu nawilżającego oleje, takie jak olej jojoba lub awokado. Nigdy nie nakładaj w skoncentrowanej formie i pamiętaj, aby wykonać test płatkowy przed nałożeniem na całą twarz.

Zima może również siać spustoszenie na skórze ust. Nałóż pałeczkę lub balsam do ust, aby chronić usta przed spierzchnięciem w chłodne dni.

One thought on “Jak dbać o skórę zimą? O czym należy pamiętać?

Dodaj komentarz