Jak szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu? – podstawowe porady

Żadna z nas nie lubi cellulitu. Na szczęście istnieje sporo domowych sposobów, dzięki którym możemy zmniejszyć „pomarańczową skórkę”. Od czego więc zacząć? Po pierwsze ruch.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Cellulit nie lubi aktywności fizycznej. Dlatego też powinnyśmy jak najwięcej chodzić, pomoże też jazda na rowerze czy wchodzenie po schodach. Jeśli mamy czas możemy zapisać się na basen. Pływanie doskonale wpływa na całe ciało. Ujędrnia skórę i odciąża kręgosłup.

Warto też zadbać o zdrową dietę. Warzywa i owoce są naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami. Ograniczmy słodycze, napoje gazowane i sól. Ta ostatnia odpowiada za zatrzymywanie się wody w organizmie. Pijmy dużo wody, ona pomoże nam wypłukać toksyny z ciała. Zielona i czerwona herbata przyśpiesza metabolizm i pomaga spalać kalorie. Dlatego warto ją pić. Oczywiście w rozsądnych ilościach.

Możemy też zorganizować sobie domowe SPA. Pomogą nam naprzemienne prysznice z ciepłej i zimnej wody. Pomoże nam także domowy peeling. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy, że fusy z kawy wymieszamy z ulubionym żelem pod prysznic. Takim specyfikiem wymasujmy całe ciało. Kofeina ujędrni skórę, a fusy pomogą usunąć martwy naskórek. Warto zainwestować w samoopalacz  bądź balsam brązujący. Na ciemniejszej skórze cellulit jest zdecydowanie mniej widoczny, raczej nie poleca się opalania na Słońcu czy  solarium. Nadmierna ekspozycja powoduje przesuszenie skóry, przyśpiesza powstanie zmarszczek, większa ryzyko zachorowania na czerniaka – raka skóry.

 

A jeśli mimo naszych starań cellulit nie chcę zniknąć? Cóż tak naprawdę nie ma się czym przejmować, Z tym defektem walczą największe gwiazdy. Z różnym skutkiem…