Jak odmłodzić twarz?

Jak odmłodzić twarz? To pytanie zadaje sobie codziennie tysiące Polek i Polaków. W związku z bardzo rozwiniętą branżą beauty na rynku istnieje wiele sposobów i zabiegów jak odmłodzić rysy twarzy, pozbyć się zmarszczek, ujędrnić skórę i zredukować przebarwienia. Które sposoby są najskuteczniejsze? Jakie zabiegi na zmarszczki wybrać, aby odmłodzić twarz? Kiedy zacząć wykonywać zabiegi odmładzające?

Oznaki starzenia się skóry

Pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się już po 25 roku życia kiedy to w skórze zaczyna zmniejszać się ilość kluczowych dla młodego wyglądu skóry elementów budulcowych takich jak elastyna i kolagen. Dodatkowo ekspozycja na słońce bez skutecznej ochrony, zmiany hormonalne następujące z wiekiem (okres menopauzy) sprawiają, że skóra ulega ścieńczeniu, staje się bardziej wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Pojawienie się na skórze oznak starzenia, wizualnie dodaje lat i zmniejsza atrakcyjność wyglądu.

Pielęgnacja skóry poprawiająca kondycję skóry

Po 25 roku życia pielęgnacja skóry wymaga od nas więcej uwagi. Wtedy też należy zwracać uwagę na kosmetyki bardziej skoncentrowane, przyspieszające odbudowę naskórka i bariery hydrolipidowej, silnie nawilżające i poprawiające jędrność skóry. Szczególnie warto wybierać kosmetyki zawierające w swoim składzie substancje czynne takie jak: witaminy A, C i E – silnie antyoksydanty, witaminy młodości, kolagen, koenzym Q10, kwas hialuronowy, peptydy – składniki przywracające skórze sprężystość, zapewniające odpowiednie nawilżenie i ochronę przed wolnymi rodnikami.

Dodatkowo niezwykle ważne jest codzienne i całoroczne stosowanie kremów z filtrem, które zapobiegają szkodliwemu działaniu promieniowania UV na skórę.

Jakie zabiegi odmładzające wybrać?

Zatem jak odmłodzić twarz w gabinecie medycyny estetycznej? W swojej ofercie gabinety mają wiele zabiegów odmładzających skórę. Do najskuteczniejszych zabiegów na zmarszczki należą: toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe, nici PDO, HIFU, laser czy wypełniacze twarzy. Zabiegi te redukują zmarszczki, poprawiają wygląd skóry poprzez redukcję wiotkości, poprawiają rysy twarzy, rozjaśniają przebarwienia i zapobiegają tworzeniu się oznak starzenia.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.