Jak skutecznie i zdrowo dbać o długie włosy? – potrzebne kosmetyki i akcesoria

Długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Są atutem, a odpowiednio zadbane potrafią przyciągnąć niejedno spojrzenie. Chociaż część kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest pielęgnacja włosów, warto dowiedzieć się jak o nie dbać.

Kosmetyki do długich włosów – jakich używać?

Pielęgnacja odbywa się przede wszystkim za pomocą odpowiednich kosmetyków. Są nimi szampony, odżywki, maski, a także oleje. Wybierając szampon, tak naprawdę należy zwracać uwagę na jego skład. Powinien być naturalny, pozbawiony silnych detergentów i przeznaczony do rodzaju skóry głowy. Kolejną rzeczą są maski i odżywki. Kupując tego typu produkty, warto najpierw określić, jaką strukturę mają włosy. Czy są niskoporowate, średnioporowate czy wysokoporowate? Właściwie dobrana maska lub odżywka zapewni odpowiednią pielęgnację, co przyczyni się do poprawy ich kondycji, a tym samym wyglądu. Ważnym elementem pielęgnacji włosów jest olejowanie. Również w przypadku dobierania oleju trzeba na uwadze mieć strukturę włosów. Dobrze dobrany sprawi, że włosy staną się lśniące, gładkie i miłe w dotyku. Przestaną się plątać i łamać.

Akcesoria do długich włosów – jakie warto posiadać?

Ważnym elementem pielęgnacji włosów jest ich właściwe szczotkowanie. Dlatego istotna jest odpowiednia szczotka. Najlepsze są te wykonane z naturalnego włosia dzika. Są delikatne dla długich włosów, pomagają w ich rozplątywaniu i nie szarpią, co zapobiega wyrywaniu i łamaniu kosmyków. Gumki do włosów podobnie jak szczotki powinny być delikatne. Najlepiej sprawdzą się wykonane z jedwabiu, satyny lub weluru. Najgorszym wyborem są gumki recepturki, które wyrywają włosy, powodując duże zniszczenia z biegiem czasu.

Pielęgnacja długich włosów jest nieco wymagająca. Jednak warto zainwestować w nią odrobinę czasu. Nie musi być ona kosztowna, ponieważ dobrej jakości kosmetyki dostępne są w drogeriach czy marketach, a nawet osiedlowych sklepach za kilka lub kilkanaście złotych. Zainwestowany czas w pielęgnację sprawi, że włosy odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem.